החזון של אשנב

אשנב הוקמה בשנת 2004 ומאז מהווה ארגון מוביל ומתחדש בשילוב אנשים בעולם הלימודים והעבודה.

ערכי אשנב

העצמה

לתת לאנשים כוחות
ואמונה עצמית

ביחד

אנחנו כצוות מלוכד,
מלווים אותך לאורך הדרך

מקצוען

הכי טובים במה
שאנחנו עושים.
יש תוצאות

ידע נגיש

אוטוריטה של ידע
שמיושם באופן מעשי

אופטימיות

הכל אפשרי
ונגרום לך להאמין בכך

חוסן

יכולת להתמודד עם
אתגרים בלתי צפויים

אשנב מספקת:

  • שירות כולל לאדם בהיבטים שונים של קריירה: לימודים, עבודה, פנאי, משפחה וקהילה.
  • שירות כולל למעסיק בכל מחזור חייו של העובד.
  • ייעוץ לגופים מממשלתיים, פיתוח והטמעה של מתודולוגיות המקדמות שילוב אנשים בסביבות עבודה ולימודים.

אנו מאמינים בשוויון חברתי כערך מרכזי, ופועלים לקידומו עבור אנשים המתמודדים עם חסמי קריירה, קשיים נפשיים וקוגניטיביים, מוגבלויות פיזיות וחושיות. אשנב פועלת למען פיתוח רב-שיח, שיאפשר להכיר את היכולות, להבין את האתגר או המגבלה ולסלול את הדרך להתאמה והנגשה של מסלולי לימודים ותעסוקה.

אשנב מחויבת ל:

  • שוויון הזדמנויות
  • מקצועיות
  • שקיפות
  • טיפוח ייחודיות לקוחותינו

צוות החברה הינו צוות רב-מקצועי מומחה העובד יחד בשיתוף פעולה: מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, מורשי נגישות השירות ובוגרי לימודים בתחומי פסיכולוגיה, חינוך ובריאות נפש קהילתית.

ייחודיות וחזון מקצועי

העשייה המקצועית של אשנב מושתתת על ידע מבוסס ראיות מהארץ והעולם וניסיון רב בהתאמתו ויישומו בפרקטיקה, בעבודה השיקומית-קהילתית מול הלקוח לאורך שנים. המודל המקצועי הוא מודל אדם-סביבה-עיסוק וביצוע – PEOP

(Person-Environment-Occupation-Performance), המהווה מסגרת התייחסות כללית לכל השירותים הניתנים בחברה. בעידן בו מתרחשים שינויים תדירים בחקיקה ובטכנולוגיה, המשפיעים על סביבות עבודה ולימודים, לחברת אשנב הכלים לנתח את השינוי, להבין את השלכותיו ולספק את המענה הנדרש.

מודל PEOP

המודל מתאר את הביצוע העיסוקי (היכולת לעבוד) וההשתתפות כפועל יוצא של ארבעה מרכיבים: עיסוק (מה שאנשים עושים או צריכים לעשות בחייהם ביום יום), ביצוע (איך העיסוק נעשה בפועל), אדם (גורמים אישיים המאפשרים ביצוע, מקורם ביכולות ובכישורים של האדם עצמו) וסביבה (ההקשרים שבהם העיסוקים מתבצעים). במרכז המודל עומדים הביצוע העיסוקי וההשתתפות שהם מדד לאיכות חיים ולבריאות. האינטראקציה בין מרכיבי האדם והסביבה מסייעת או מעכבת ביצוע עיסוקי של האדם. ביצוע עיסוקי משקף את פעולת העשייה של עיסוק משמעותי ובעל מטרה לאדם והוא מרכיב מרכזי בהשתתפות האדם (Christiansen, Baum, Haugen, 2005).

לצוות אשנב ידע ייחודי בנוגע להתערבות הנדרשת בממשקים הקיימים בין העיסוק (מאפייני עולם העבודה והלימודים העכשווי ועתידי), הסביבה (התאמה והנגשה של סביבות עבודה והלימודים) והאדם (הצרכים והמאפיינים הייחודים שלו). התערבות בממשקים אלו בו-זמנית מביאה להצלחה בשילוב האדם בשוק העבודה התחרות ולשביעות רצונו לאורך זמן. מודל מקצועי זה מלווה את העבודה השיקומית הפרטנית של כל פרויקט בו אשנב מעורבת ומגובה במודלים מבוססי ראיות מתחום פיתוח קריירה, שילוב בהשכלה ושיקום תעסוקתי.